Фари

Фари
В магазині
- 25%
Мигалка OnRide CARAVAN на багажник
Мигалка OnRide CARAVAN на багажник
В магазині
- 25%
Переднє світло OnRide KEY (6931610395)
Переднє світло OnRide KEY (6931610395)
Показано з 1 по 15 із 73 (всього 5 сторінок)

Велофари. Поради щодо вибору.

Катання на велосипеді ввечері дорогами та лісом важко уявити без велосипедної фари. Бути видимим на дорозі дуже важливо для кожного велосипедиста. Крім своєї безпеки, ви не створюєте аварійної ситуації для інших учасників дорожнього руху.

Як правильно вибрати та купити велофару

Правильно підібрана велосипедна фара за призначенням заощадить вам гроші. При виборі велофара повинна відповідати Вашим вимогам. З якою метою потрібна фара на велосипед? Це буде бревет, нічне катання або просто позначити себе на дорозі. Майже все вело фари зараз мають інтегрований акумулятор. Діоди діляться за потужністю світлового потоку, що вимірюється у люменах (Lm). Окремо варто розглянути кожну фару.

Передня велосипедна фара

Основним параметром вибору фари для велосипеда є потужність. З особистого досвіду скажу, що світловий потік має бути не менше ніж 500 Lm. Це мінімальна потужність, щоб повноцінно висвітлювати Вам дорогу. Золотою серединою будуть фари на велосипед з потужністю 800 – 1000 Lm. Якщо Ви вибираєте фару щоб додатково позначити себе вдень і в сутінки, а вночі не катаєтесь, то габаритної мигалки на 300-400 Lm буде цілком достатньо.

Елемент живлення та час роботи.

Ці два параметри тісно пов'язані. Висока потужність діодів повністю перевела вело фари на літій-іонні акумулятори. Сучасних моделей на батареях Ви вже не зустрінете. Високий рівень світлового потоку вимагає великої ємності акумулятора. Тому всі виробники шукають баланс між потужністю, часом роботи та габаритами. Середня тривалість роботи фари для велосипеда на найпотужнішому режимі від 1 год - 2 год. Більшості велосипедистів цього достатньо. Якщо Ви займаєтеся велопоходами або берете участь у бреветах, де учасники їдуть добу без зупинки, то тут потрібно шукати інші рішення. Існує кілька варіантів. Найпопулярнішим є додаткові виносні акумулятори, які збільшують час роботи у 2 рази та більше. Lezyne, наприклад, пропонує Infinite light power pack. Додатковий акумулятор сумісний з моделями Multi drive 1000 та Mega drive 1800. Інше рішення – змінні акумулятори. Завдяки можливості міняти акумулятори велофара Fenix BC30V20 є найпопулярнішою серед велотуристів.

Оптика

Не тільки потужність діодів запорука гарної фари. Важливим чинником оптика. Як і в автомобільних фарах, важлива не дальність променя, а широкий кут освітлення. Для досягнення цих цілей більшість велосипедних фар має 2 діоди, а найпотужніші моделі – 3 діоди. Правильно налаштована лінза та два діоди видають вражаючі показники по куту освітлення. Один діод дає широкий кут освітлення перед колесом. Завдяки ньому бічним зором видно краї дороги та комфортно входити в повороти. Другий діод має більш сфокусований промінь. Щоб не зліпити інших учасників дорожнього руху в деяких моделях фар діод встановлюють вертикально. Lezyne має навіть окрему лінійку таких фар, яка називається STVZO.

STVZO це німецька абревіатура Road Traffic Licensing Regulations. Іншими словами, ці моделі фар відповідають вимогам правил дорожнього руху Німеччини. Під ці вимоги виробляють вело фари та інші виробники. Наприклад, Fenix BC35R. Такі фари мають широкий розсіяний промінь світла. Ідеально підходять для їзди дорогами. Але для катання лісом краще вибрати "класичну" модель, яка добре світить вдалину.

Задній ліхтар на велосипед

Задня фара або просто мигалка, буває теж різної потужності. Найкомпактніші моделі можуть бути на батарейках або акумуляторі та видавати 7-10 Lm. Їх цілком достатньо для катання вночі доби. У миготливому режимі мають велику тривалість роботи. Прикладом таких мигалок можуть бути Lezyne Femto drive та Femto USB Drive.

Для тренувань по шосе або просто руху трасами навіть в денний час раджу використовувати задні фари з максимальною потужністю ( 100-300 lm). Такі мигалки додатково позначать вас на дорозі навіть у сонячний день. Наприклад, NEKO NKL-6085T, Lezyne ZECTO MAX DRIVE або Lezyne STRIP DRIVE PRO.

Види кріплень задніх мигалок

Більшість моделей задніх фар мають кріплення на велосипеді. Як правило, це підсідельний штир або рама. Встановлений багажник, крила або сумки можуть унеможливити кріплення фари на велосипед. Рішенням може бути фіксація мигалки на рюкзак, підсідельну сумку або велобаул. Як правило, на всіх рюкзаках і сумках є такі кріплення. У веломагазині Futen bike Ви можете купити велофар будь-якої потужності. Наші консультанти допоможуть підібрати модель, виходячи з Ваших потреб.