Куртки - ефективний захист від негоди
Немає поганої погоди, а є погане екіпірування ;) Велосипедна куртка обов'язково має бути в гардеробі будь-якого райдера. Куртки допоможуть менше залежати від погоди та дадуть змогу кататися будь-якої пори року.
Особливості велокуртки
Як і будь-який спецодяг, велодяг не є винятком. Велосипедні куртки мають специфічний крій: коротка спереду та подовжена ззаду. Це зроблено для того, щоб куртка не заважала вам крутити педалі та закривала поперек. Другою особливістю крою є легка скутість у грудях у порівнянні, наприклад, з одягом для активного відпочинку. Всі куртки скроєні під посадку на байку, тому вони мають бути зручні в першу чергу сидячи на велосипеді.
Довгі рукави та мінімум кишень – це теж атрибути велокуртки. Якщо ви вибираєте першу велосипедну куртку, швидше за все будете здивовані, наскільки вони тонкі. Так і є переважна більшість одягу для катання має мінімум утеплювача, оскільки розраховані на рух.
Порада! Якщо Ви поєднуєте катання на велосипеді з зупинками на пікнік, обов'язково беріть із собою додатково легку куртку з пуховим або синтетичним утеплювачем.
Які бувають види велокуртки?
- вітрівка
- дощовик
- утеплені
- жилет
Захист від вітру
Вітрівка - найнеобхідніша модель куртки. Її обов'язково потрібно мати в гардеробі та брати собою у гори навіть влітку. А підчепивши під них термобілизну можна легко кататися восени. Як правило, вітровка виготовлена з дуже тонкого матеріалу, що добре дихає. Такі куртки дуже компактні та легкі. Варто звернути увагу на вело вітровки Scott, Fox та Leatt.
Дощ не стане на заваді
Велодощовик - легка куртка з мембраною для захисту від вологи. Мембрана наноситься на внутрішній бік тканини, роблячи її непромокаємою і в той же час зберігаючи вентиляцію. Для максимального захисту від вологи усі шви куртки мають бути проклеєні. Мембранні куртки мають різний ступінь захисту від води. Вимірюється у мм водяного стовпа, буває від 5000 до 20000 мм.
Зимові велокуртки
Утеплені куртки - найтехнологічніший вид, призначений для катання восени та взимку. Виробники пропонують масу варіантів комбінацій тканин та утеплювачів. Найчастіше зимова куртка є софтшелл - багатошарова еластична тканина, яка тягнеться в різні боки, не продувається, тримає невеликий дощ, а всередині утеплена флісом. Для максимальної дихання у деяких моделях вело курток BBB область на спині може бути виготовлена з тонкого флісу. У найтепліших куртках Leatt і Fox додається ще синтетичний утеплювач на передню частину.
Жилети - це відмінне рішення щодо шарів одягу
Такий тип одягу теж має достатню кількість шанувальників. Жилети в основному схожі по матеріалу із зимовими куртками. Виготовлені з тканини softshell та утеплені флісом зсередини.
Яку велокуртку купити?
Безперечно варто почати з вело вітровки. Це буде найкорисніша та найбільш ходова куртка серед усіх. Вело дощовик в основному потрібен для поїздок у гори або у велопоході, де доведеться їхати за будь-якої погоди. У місті вам навряд чи захочеться кататися в дощ :) Зимова велокуртка потрібна, якщо ви плануєте кататися до глибокої осені або цілий рік. Температурний діапазон таких курток від +12°C та нижче.