Велосипедні втулки
Велосипедні колеса неможливо уявити без такого важливого елемента, як втулки. На вигляд проста деталь має безліч різновидів і стандартів. Ця стаття допоможе Вам розібратися з видами та вибрати відповідну втулку.
Види втулок
- Передня втулка. Відповідає за обертання колеса. Може кріпитися за допомогою ексцентрика чи наскрізної осі. Кріплення дискового ротора буває під 6 болтів або CenterLock.
- Динамо втулка. Один із видів передньої втулки, яка виробляє електрику для живлення фари. Широко популярна у міських та туристичних байках.
- Задня втулка. Має складнішу конструкцію, бо оснащена храповим механізмом. При покупці задньої втулки важливо знати, який тип задніх зірок стоїть на Вашому велосипеді - касета або тріскачка. Якщо у вас касета, тоді потрібно вибирати втулку із барабаном. Втулка під тріскачку має принципово іншу конструкцію, тому що храповий механізм знаходиться в самій тріскачці. Існує безліч стандартів задньої осі, тому Вам потрібно бути гранично уважними при виборі. Навіть та сама модель втулки може випускатися у різних розмірах.
- Планетарна втулка була винайдена ще на початку XX століття. Відрізняється високою надійністю та невибагливістю в обслуговуванні. Вона набула широкої популярності у міських велосипедах, а деякі багатошвидкісні моделі використовують і велотуристи. Планетарна втулка має схожість із автомобільною коробкою передач. Кількість швидкостей може варіюватися від 3 до 14.
Яку втулку купити? Важливі моменти при виборі
- Кількість отворів. Втулки мають 24, 28, 32, 36 отворів під спиці. Кількість отворів у втулці має відповідати кількості отворів в обід.
- Кріплення ротора. Існує два стандарти кріплень: 6 болтів та CenterLock, розроблений Shimano. - Вигляд осі. Велику популярність мають втулки з кріпленням ексцентрик. У дорожчих моделях велосипедів та двопідвісах використовуються наскрізні осі. Вони мають велику торсіонну жорсткість. Важливо знати під який тип осі у Вас рама та вилка.
- Ширина дропаутів. Дуже важливий момент, особливо під час вибору задніх втулок. Існує кілька стандартів ширини: 127 мм, 135 мм, 141 мм, 142 мм, 148 мм, 150 мм, 157 мм. При покупці втулки необхідно заміряти ширину дропаутів рами. З передньою втулкою все значно простіше – ширина може бути 100 мм та 110 мм.
Види підшипників
Підшипники у втулці - важлива деталь, адже вони беруть на себе основне навантаження. Підшипники діляться на 2 види:
- Радіальні. Їх часто називають промисловими підшипниками або просто промпідшипниками. Купити втулку на промпідшипниках хоче собі практично кожен велолюбитель. Такі втулки мають низку переваг у порівнянні з класичними насипними підшипниками. Завдяки закритій конструкції вони добре захищені від пилу, бруду та вологи. У разі виходу з ладу підшипник можна замінити на новий.
- Радіально-упорні. В основному являють собою насипні підшипники відкритого типу. Цей тип підшипників краще справляється з бічними навантаженнями. Більш вимогливі до обслуговування. Потрібно регулярно міняти мастило та стежити за люфтом. Несвоєчасне обслуговування може призвести до зношування чашок втулки. Що вирішується лише заміною самої втулки.
Купити велосипедну втулку в магазині Futen bike
У нашому веломагазині представлений великий асортимент втулок під різні стандарти. У магазині в Запоріжжі Ви можете не тільки купити втулку, але й зібрати колесо у майстерні Futen bike.