Гравійні

Гравійні
В магазині
- 25%
Велосипед Marin 27,5" NICASIO+ satin tan/black
Велосипед Marin 27,5" NICASIO+ satin tan/black
В магазині
- 25%
Велосипед Merida 28'' SILEX 300 glossy black (matt black)
Велосипед Merida 28'' SILEX 300 glossy black (matt black)
На складі
- 25%
Велосипед Merida 28'' SILEX 200 glossy black (matt black)
Велосипед Merida 28'' SILEX 200 glossy black (matt black)
На складі
- 25%
Велосипед Merida 28'' SILEX 200 orange (black)
Велосипед Merida 28'' SILEX 200 orange (black)
На складі
- 25%
Велосипед Merida 28'' SILEX 300 silk burgundy red (black)
Велосипед Merida 28'' SILEX 300 silk burgundy red (black)
Показано з 1 по 15 із 22 (всього 2 сторінок)

Гравійні велосипеди

Гревел, грейвел або гравійник це слово миготить у сленгу будь-якої людини, яка цікавиться велосипедами. З'явившись приблизно в 2017 році гравійні велосипеди набули величезної популярності і здобули цілу армію шанувальників по всьому світу.

Що таке gravel (гревел)?

Слово «gravel» перекладається як гравій, тобто. велосипед для гравійних та ґрунтових доріг. Якщо розібратися, гравійник представляє те, з чого зароджувався гірський велосипед. Катання на велосипеді не повинно обмежуватись лише асфальтом, тому спортсмени шукали способи адаптувати дорожній байк для бездоріжжя. Але гірський велосипед пішов в іншому, екстремальному напрямку, а ось байка для легкого бездоріжжя не залишилося. З іншого боку, такий напрямок як циклокрос, вже був придуманий раніше і він дуже схожий на гравійник, але не набув такої популярності, а став суто спортивною дисципліною.
Gravel є велосипедом на широких колесах діаметром 28”, теж має кермо “баран”, але як і туринги, посадка на ньому схожа з MTB. Найчастіше попереду стоїть лише одна зірка, як і на сучасних гірських. Тут ми підходимо до відмінностей гревела від турингу та циклокросу. Відрізнити їх не так просто, адже на картинці ці велосипеди дуже схожі між собою.

У чому відмінності гравійного велосипеда?

  1. Як і говорилося вище – посадка. Кермо знаходиться на тій же висоті від землі, що і на велосипеді для крос-кантрі. Навіть враховуючи той факт, що на гравійниках, як правило, стоять жорсткі виделки без амортизації. Секрет комфортної посадки криється в продуманій геометрії. Велосипед загалом весь довший, колісна база більша, а кермовий стакан вищий. Всі ці зміни роблять більш комфортним і стабільним. Геометрія є ключовою відмінністю від циклокросу.
  2. Всі велосипеди виготовляються з алюмінію, а дорожчі моделі з карбону. Навіть на найпростіших алюмінієвих гревелах стоятиме карбонова вилка. Це головна відмінність від турингів.
  3. Вага. За рахунок використання легких матеріалів, вага гравійника значно нижча за туристичний байк, і не перевищує 10 кг.
  4. Трансмісія. Тут гревели переймають ідею від гірських велосипедів, саме перехід однією зірку спереду. Зараз ще зустрічаються моделі із двома зірками, але поступово виробники відмовляються від передніх перемикачів на користь трансмісії 1*11. Прохідність та вага тут у пріоритеті. А в туристичних навпаки – важливі знижені передачі і дві зірки спереду є нормою.

Для кого gravel?

Якщо Ви весь час каталися на шосейнику і вирішили спробувати бездоріжжя – це буде чудовий вибір. Всі відзначають м'якість та комфорт, коли пересідають на гревел. Після гірського велосипеда гравійник може здатися навпаки занадто жорстким, а кермо буде незручним. Але якщо Ви на крос-кантрійному байку катаєтеся в основному асфальтом на великі відстані, то гравійник точно варто розглянути. І швидше за все він Вам дуже сподобається.

Висновок

Зараз гравійні велосипеди займають свою нішу в асортименті практично будь-якого великого виробника байків. Вони відмінно підходять для лісових доріг та розбитого асфальту. Це буде гідна альтернатива шосейнику, якщо у Вашому регіоні погані дороги. Велика кількість ґрунтовок між селами дозволять повною мірою насолодитися катанням на гревелі та місцевими пейзажами. Купити гравійний велосипед у Запоріжжі можна у веломагазині Futen bike або замовити у нашому інтернет-магазині futenbike.com.ua