Касети, тріскачки

Касети, тріскачки
В магазині
- 25%
Тріскачка SUN RACE M2A 14-28T 7 speed
Тріскачка SUN RACE M2A 14-28T 7 speed
В магазині
- 25%
Касета SUN RACE M40 MTB 7-k 11-34T, zinc
Касета SUN RACE M40 MTB 7-k 11-34T, zinc
В магазині
- 25%
Касета SunRace M40 MTB 7-k 11-28T, Zinc
Касета SunRace M40 MTB 7-k 11-28T, Zinc
В магазині
- 25%
Тріскачка SunRace M30 7-k 13-28T сhrome
Тріскачка SunRace M30 7-k 13-28T сhrome
В магазині
- 25%
Тріскачка SunRace M4S 7S, 13-34T, zinc+black
Тріскачка SunRace M4S 7S, 13-34T, zinc+black
В магазині
- 25%
Касета SunRace M63 MTB 7-k 11-28T, Nickel
Касета SunRace M63 MTB 7-k 11-28T, Nickel
В магазині
- 25%
Касета SunRace M66 MTB 8-k 11-32T, nickel
Касета SunRace M66 MTB 8-k 11-32T, nickel
В магазині
- 25%
Касета SunRace M66 MTB 8-k 11-34T, nickel
Касета SunRace M66 MTB 8-k 11-34T, nickel
В магазині
- 25%
Касета SUN RACE M90 11-32T 9 speed
Касета SUN RACE M90 11-32T 9 speed
В магазині
- 25%
Касета SunRace M90 MTB 9-k 11-34T zinc
Касета SunRace M90 MTB 9-k 11-34T zinc
В магазині
- 25%
Касета SunRace M96 9-k 11-34T nickel
Касета SunRace M96 9-k 11-34T nickel
В магазині
- 25%
Касета SunRace M98 MTB  9-k 11-36T nickel
Касета SunRace M98 MTB 9-k 11-36T nickel
В магазині
- 25%
Касета SunRace M980 MTB 9-k 11-40T nickel
Касета SunRace M980 MTB 9-k 11-40T nickel
В магазині
- 25%
Касета SunRace MS2 MTB 10-k 11-40T metallic silver
Касета SunRace MS2 MTB 10-k 11-40T metallic silver
В магазині
- 25%
Касета SunRace MS2 MTB 10-k 11-42T metallic silver
Касета SunRace MS2 MTB 10-k 11-42T metallic silver
Показано з 1 по 15 із 23 (всього 2 сторінок)

Касета для гірського велосипеда – важлива деталь велосипедної трансмісії

Касета для гірського велосипеда для велосипедів відіграє ключову роль у передачі потужності від педалей до колес, їх вибір та правильне використання можуть вплинути на продуктивність і комфорт велосипедиста. Давайте розглянемо різні типи касет та стандарти їхнього кріплення.

Стандарти кріплення касети для гірських велосипедів

  1. Freewheel - найпростіший і найбільш доступний варіант задніх зірок. У нашій країні називається тріскачка, через конструкцію. Freewheel не є касетою, т.к. всередині знаходиться весь храповий механізм. Тріскачка накручується на втулку.
  2. HG - скорочення від HyperGlide, є найбільш поширеною і традиційною конструкцією кріплення касети на барабан. Це в першу чергу касета Shimano, оскільки була створена цим брендом. Стандарт створений Shimano і має найменшу зірку на 11 зубів. Касети для гірського велосипеда стандарту HG доступні у варіантах 8, 9, 10 та для 11-швидкісної касети. Винятком є касета Sram NX Eagle PG-1230 на 12 швидкостей.
    Касети для гірських велосипедів HG випускаються практично всіма виробниками: Shimano, Sram, Sun Race і т.д.
  3. Касета Shimano Microspline – стандарт кріплення касет для 12 швидкісних трансмісій. Зменшений діаметр барабана дозволяє використовувати на касеті маленьку зірку на 10 зубів.
  4. Sram XD – стандарт кріплення від Sram. Так само було створено коли 11-швидкісні касети набирали популярності. Найменший барабан дозволив зробити маленьку зірку касети на 10 зубів. Проста конструкція барабана робить заміну касети швидше.
  5. Campagnolo: Campagnolo має власні стандарти касет, які не сумісні з Shimano/SRAM. Барабан дуже схожий на HG, але має інший розмір шлицю.

Матеріали та конструкції велосипедних касет

Касети для велосипедів можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як сталь, алюміній, титан. Касети з більш легкими матеріалами зазвичай дорожчі, але можуть зменшити вагу велосипеда та покращити динамічні характеристики.
Більшість касет виготовляється зі сталі. Окремо кожна зірка збирається до касети.
Павук – найпопулярніший спосіб зниження ваги касети для гірських велосипедів. Павук виготовляється із сталі чи алюмінію, але в нього кріпляться зірки. Касета Shimano, Sunrace випускає всі топові серії касет на павуці. Наприклад, верхня модель касети XTR зібрана на алюмінієвому павуку та має зірки з трьох матеріалів: сталь, титан та алюміній.
Sram пішли іншим шляхом і виточують свої касети на верстаті з цілісного шматка сталі. Такий процес дорожчий, але й вага таких касет нижча.

Які особливості касети для гірського велосипеда?

Касети для гірського велосипеда мають кілька особливостей, які роблять їх відповідними для вимогливих умов гірської місцевості та агресивного стилю катання.

Широкий діапазон передач:

Гірські велосипеди зазвичай вимагають ширшого діапазону передач через різноманітні умови місцевості, включаючи круті підйоми та швидкі спуски. Тому касети для гірських велосипедів часто мають широкий діапазон зубів, що дозволяє велосипедисту ефективно перемикатися між передачами за різних умов.
Касети для гірського велосипеда на 7, 8, 9 або тріскатка швидкостей мають невелику кількість зубів, як правило, 11-32, 11-34, тому що працюють з двома/трьома провідними зірками.
Касети для 10-швидкісних гірських велосипедів мають різний набір зірок. Для трансмісії 1 * 10 використовується касета з діапазонів 11-42. А якщо трансмісія 2*10, то касети для 10-швидкісних гірських велосипедів мають діапазон 11-34 або 11-36.
Сучасні 11-швидкісні касети, і касети на 12 швидкостей мають спереду одну зірку, тому задні зірки мають найбільший діапазон 10-50 або 10-52. Такі великі касети дозволяють заїжджати у круті підйоми та тримати оптимальну швидкість на прямих ділянках.

Оптимізована конструкція зубців:

Зубці касети для гірських велосипедів зазвичай мають особливу форму та профіль, який забезпечує найкраще перемикання під навантаженням. Боковина зубів має спеціальну проточку, завдяки якій ланцюг піднімається та опускається по зірках. Це допомагає зменшити ризик зісковзування ланцюга та підвищити надійність трансмісії.
У Shimano ця технологія називається – Hyperglide, а у Sram – Powerglide. Всі вони спрямовані на швидке та точне перемикання швидкостей під навантаженням на пересіченій місцевості.

Міцні матеріали та конструкція:

Через більш інтенсивне використання в гірських умовах касети для гірських велосипедів зазвичай виготовляються із міцних матеріалів, таких як сталь або алюміній. Найходовіші зірки будуть сталеві, а менш часто використовувані роблять із алюмінію. Наприклад у касетах Shimano SLX 1 велика зірка алюмінієва, у XT – 2 зірки, а у XTR – 3 зірки. Крім алюмінієвих зірок, частина касети XTR зроблена з титану.

Сумісність між різними трансмісіями гірського велосипеда

Сумісність між різними компонентами трансмісії гірського велосипеда, такими як касети, ланцюги та перемикачі, є ключовим аспектом при збиранні або оновленні велосипеда.

  • Взаємозамінність брендів. Касети будь-яких виробників, будь-то Sram, Shimano або Sunrace в цілому взаємозамінні. Тобто. можна встановити касету Sram на трансмісію Shimano та назад. Вони мають бути лише відповідати за кількістю швидкостей. Трансмісії на 12 швидкостей є найвибагливішими, тому для ідеальної роботи тут бажано використовувати всі деталі трансмісії одного виробника.
  • Сумісність касети та ланцюга. Велосипедна касета та ланцюг повинні мати сумісну кількість швидкостей. Наприклад, 10-швидкісна касета повинна використовуватися з 10-швидкісним ланцюгом. Також важливо, щоб ширина ланок ланцюга відповідала ширині зубців касети, щоб забезпечити правильне перемикання передач та уникнути зношування.
    На касетах від 8 до 11 швидкостей взаємозамінність виробників допускається. А ось із 12 швидкісними касетами вже будуть нюанси. Тому тут краще використовувати ланцюг та касету одного бренду.

На що звернути увагу під час вибору велосипедної касети?

При виборі велосипедної касети слід звернути увагу на кілька ключових аспектів, щоб правильно підібрати компонент, який відповідає вашим потребам та вимогам. Ось що варто враховувати:

  1. Кількість швидкостей:

Перевірте, скільки швидкостей підтримує трансмісія. Це допоможе визначити, скільки зірок (шестерень) має бути на касеті. Виберіть касету з відповідною кількістю швидкостей.
Касети для 10-швидкісних гірських велосипедів є одними з найпопулярніших на велосипедах середньої цінової категорії.  Можна зустріти моделі на трансмісіях 1*10 чи 2*10.

  1. Діапазон зубців:

Розгляньте діапазон зубців касети. Визначте, який діапазон передач вам необхідний залежно від стилю їзди та типу маршрутів, які ви збираєтесь долати. Наприклад, для гірського велосипеда може знадобитися ширший діапазон передач для підйомів та спусків. Діапазон касети залежить від заднього перемикача. Перед покупкою касети слід вивчити характеристики перемикача та подивитися з яким діапазоном зірок він працює.

  1. Матеріали та конструкція:

Зверніть увагу на матеріали виготовлення касети. Вони можуть змінюватись від сталі та алюмінію до титану. Вибір матеріалу залежить від ваших переваг та вимог до ваги, міцності та вартості.

  1. Стандарт кріплення:

Переконайтеся, що велосипедна касета сумісна зі стандартом кріплення на задній втулці. Наприклад, існують різні стандарти, такі як HG Shimano/SRAM, Campagnolo, SRAM XD/XDR та Shimano microspline.

  1. Бренд та модель:

Вибирайте касети від надійних та перевірених виробників, таких як Shimano, SRAM, SunRace та інші. Компоненти від великих брендів часто мають чітке перемикання, хорошу репутацію за якістю та надійністю.

  1. Бюджет:

Підберіть касету, яка відповідає вашому бюджету. Оцініть свої фінансові можливості та вибирайте касету з найкращим співвідношенням ціни та якості.
Якщо вам велосипед є транспортом, то купувати дорогу касету немає сенсу.